with Brak komentarzy

Twój charakter to Twoje wartości  zastosowane w codziennym myśleniu i działaniu.

To Twój „system operacyjny” zbudowany przede wszystkim z wad i zalet. Zależnie od tego, których „części” masz więcej, tak myślisz i działasz i takie jest życie Twoje i tych, z którymi jesteś w jakikolwiek relacjach.

Jeżeli chcesz poznać, jakie masz zalety charakteru, jakie są mocne strony Twojego charakteru, wykonaj test The VIA Character Strengths Survey.

Test jest w języku angielskim, ale nawet jeśli nie znasz tego języka to przy pomocy Google Translator świetnie sobie z nim poradzisz. Najpierw trzeba się zarejestrować, a potem dostaniesz wyniki, tzn. 5 Twoich głównych zalet z krótkim opisem, na podanego przy rejestracji maila. Pytań jest sporo, ale nie zniechęcaj się. Można dowiedzieć się o sobie dużo ciekawych rzeczy. Szkoda tylko, że nie ma testu, który bada wady 🙂

Żeby Cię bardziej zachęcić podzielę się, co mi wyszło z tego testu. Zobacz, jakie miłe rzeczy można się o sobie dowiedzieć:

1. Kreatywność, pomysłowość i oryginalność
Myślenie o nowych sposobach robienia rzeczy jest kluczową częścią tego, kim jesteś. Nigdy nie zadowalasz się robieniem czegoś w konwencjonalny sposób, jeśli możliwy jest lepszy sposób.

2. Docenienie piękna i doskonałości
Dostrzegasz i doceniasz piękno, doskonałość i / lub umiejętności we wszystkich dziedzinach życia, od natury przez sztukę przez matematykę po naukę i codzienne doświadczenia.

3. Przywództwo
Celujesz w zadaniach związanych z przywództwem: zachęcaniem grupy do załatwiania spraw i zachowaniem harmonii w grupie, sprawiając, że wszyscy czują się włączeni. Wykonujesz dobrą robotę, organizując działania i widząc, że się dzieją.

4. Ciekawość i zainteresowanie światem
Jesteś ciekawy wszystkiego. Zawsze zadajesz pytania, a wszystkie tematy i sprawy są fascynujące. Lubisz eksplorację i odkrywanie.

5. Uczciwość, prawdziwość i autentyczność

Jesteś osobą uczciwą, nie tylko mówiąc prawdę, ale żyjąc życiem w sposób autentyczny i prawdziwy. Chodzisz po ziemi i nie udajesz. Jesteś prawdziwa i autentyczna.


A teraz kolej na Ciebie. Zrób test i podziel się w komentarzach zaletami swojego charakteru.