"Przebacz i wygraj swoje życie"

- pierwszy e-book z serii "Piękny charakter"

 

O czym jest ta książka?

Książka jest o przebaczeniu - pierwszym i najważniejszym elemencie porządkowania swojego własnego wnętrza. Wyprowadza z poczucia krzywdy, rozpamiętywania obrazy, bezsilności, wściekłości - wszystkiego, co zniewala i nie pozwala żyć na full swoim własnym życiem. Pomaga przebaczyć, aby odzyskać wolność i radość życia.

 

Książka jest bardzo praktyczna. Z dużą ilością ćwiczeń (można wybrać te najbardziej pasujące do sytuacji i potrzeb), które pomogą przejść spokojnie i rozważnie cały proces przebaczenia. Przygotowana jest w formie e-booka (do pobrania pdf i/lub EPUB).

 

 

Czego dowiesz się z książki?

 

- w jaki sposób marnujesz swoje życie, gdy koncentrujesz się na przykrych doświadczeniach z przeszłości i nosisz w sobie żal do kogoś (a nawet do siebie lub do Boga),

- jak przyjrzeć się sobie i swojemu życiu– uczciwie, bez kolorowych okularów i wewnętrznego makijażu – po to by dobrze zrozumieć, co się w twoim życiu dzieje i podjąć właściwe działania,

- dlaczego Twoje wnętrze, podobnie jak ciało, potrzebuje oczyszczenia i dlaczego najlepszym oczyszczaczem jest przebaczenie,

- jak zrozumieć komu i co masz do przebaczenia,

- dlaczego warto przebaczyć,

- jak przyjrzeć się i uporządkować swoje uczucia, zwłaszcza gniewu,

- jak opanować (odruchową nieraz) chęć zemsty,

- czy przyda Ci się wsparcie Boga w Twojej pracy nad przebaczeniem i jeśli tak, to jak z tego wsparcia skorzystać,

- jak wybaczyć sobie i przestać się na siebie złościć,

- jak odważnie i po ludzku popatrzeć na kogoś, kto Cię skrzywdził,

- jak zrozumieć lekcję, którą dostałaś od życia,

- czym zakończyć przebaczenie – pojednaniem czy może rozstaniem (które wyjście i kiedy jest lepsze),

- jak przykre doświadczenia z przeszłości przekuć na mądrość życiową, przydatną teraz i w przyszłości.

 

 

 

Dla kogo nie jest ta książka, a dla kogo JEST?

 

Są kobiety, które wierzą, że wszystko w ich życiu zależy od nich, że wystarczy, że coś postanowią, następnie obmyślą plan, jak to osiągnąć, zrealizują ten plan i... „jest”, „cel osiągnięty”. Nikomu niczego nie zawdzięczają, a wszystko sobie – swoim talentom, swojej pracy, swoim kontaktom, swojej wytrwałości, itp. Co najwyżej westchną do wszechświata, żeby dał im to, co chcą. To są takie Zosie-Samosie.

Ta książka NIE jest dla takich kobiet.

Są też kobiety przekonane o tym, że nic ze sobą nie muszą robić, bo ogólnie człowiek jest grzeszny i rzeczą ludzką jest błądzić, grzeszyć, upadać, potykać się. Nic (lub prawie nic) w ich życiu od nich nie zależy, więc po co jakieś „działania naprawcze” podejmować, jak i tak wszystko wróci do marnego punktu wyjścia, czyli zgrzeszą i ulegną pokusie. Słyszę często od takich kobiet, że to, co mogą zrobić, to pójść do spowiedzi i „sprawa załatwiona”.

Ta książka NIE jest dla takich kobiet.

Są też kobiety, które łączą obydwie postawy. Z jednej strony wiedzą, że są bezsilne, jak trzcina na wietrze i potrzebują wsparcia Boga i ludzi, a z drugiej wiedzą, że nic się samo nie wydarza i swoją pracę domową muszą odrobić same, czyli – przy Bożym i ludzkim wsparciu - włożyć odpowiednio dużo mądrego wysiłku, by w ich życiu działo się dobrze. Kobiety te – świadomie lub nie – realizują piękną chrześcijańską zasadę synergizmu, czyli stałej współpracy między człowiekiem, a Bogiem.

Kobiety te widzą sens i konieczność pracy nad sobą (takiej prawdziwej, szczerej, a nie udawanej), ale też szukają jedności z Bogiem, dzięki któremu cała nasza praca nad sobą ma właściwy kierunek i szansę powodzenia.

Ta książka JEST dla takich kobiet.

 

 

Książka omawia 6 KROKÓW do przebaczenia

Rozpoznaj swoją sytuację

Czy jesteś w sytuacji wymagającej przebaczenia? Dlaczego warto przebaczyć? Komu i co przebaczyć? Kiedy jest najwyższy czas na przebaczenie.

Zaakceptuj

Jak dokonać przeglądu swoich uczuć i jak je nazwać? Co zrobić z gniewem i zemstą? Jak i po co przestać się buntować wobec tego, co się wydarzyło?

(P)oddaj Bogu

Po co szukać pomocy u kogoś, kto zna nasze serca i myśli lepiej niż my sami? Jak nawiązać relację z Bogiem? Bóg jest dla ciebie sprawiedliwy czy miłosierny, i co z tego wynika?

Przebacz sobie

Bez przebaczenia najpierw sobie nie przebaczysz komuś drugiemu. To taka sama zasada, jak "będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Zaczynaj wszystko od siebie.

Przebacz winowajcy

Jak spojrzeć na kogoś, kto cię skrzywdził, jak na człowieka? Jak bez usprawiedliwiania jego czynu/ czynów ofiarować mu przebaczenie? Co przebaczenie kończy, a co zaczyna?

Co dalej?

Przebaczyłam i co? Pojednać się czy iść swoją drogą? Jak znaleźć i nazwać sens doznanej krzywdy? Jakie wnioski wyciągnąć z przeszłości? Jak je wykorzystać do budowanie lepszego życia?

 

O Autorce książki

 

dr Iga Leśniewska

niestrudzona promotorka rozwoju osobistego na chrześcijańskich zasadach

Założyła stronę internetową kobietazcharakterem.pl, aby wspierać kobiety w pogłębianiu ich relacji z Bogiem, a także w kształtowaniu takich cech charakteru, które pomagają dobrze radzić sobie w życiu, osiągać życiowe sukcesy, ukazywać światu wewnętrzne kobiece piękno, a jednocześnie zmierzać w stronę świętości i doskonałości, które są naszym najgłębszym powołaniem.

Pracując z ludźmi odkryła, że to nie brak wiedzy czy umiejętności poznawczych i emocjonalnych, lecz przede wszystkim brak odpowiednich cech charakteru wywołuje i utrzymuje wewnętrzne i zewnętrzne konflikty, frustrację i porażkę w życiu. Natomiast odpowiednio ukształtowany charakter, przejawiający się w cechach takich, jak np. wyrozumiałość, życzliwość, wdzięczność, wytrwałość, samokontrola, przebaczenie..., leży zawsze u podstaw dobrego spełnionego życia.

Z wykształcenia jest psychodietetyczką, doradcą medycyny naturalnej, doktorem teologii, trenerką programu UNESCO „Living Values”, edukatorką.

Już ponad 20 lat pomaga kobietom w odzyskiwaniu zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Napisała serię e-booków na tematy dotyczące relacji z Bogiem i pracy nad charakterem, aby każda kobieta mogła samodzielnie zadbać o jakość swojego życia.